TAD Preschool'da Beslenme ve Hijyen

Çok Yakında

Beslenme       

     TAD Preschool Mavişehir beslenme konusunda çok hassastır.  Çocuklarımızın dengeli ve yeterli seviyede beslenmesi için uzman diyetisyenlerin hazırladığı menüler derneğimizden gelmekte ve anaokulumuzun mutfağında büyük bir titizlikle hazırlanmaktadır. Çocuklarımızın gelişim süreçlerine uygun olarak sabah, öğle ve ikindi şeklinde tasarlanmış olan yemek listemiz velilerimize aylık olarak verilmektedir. Her gün beyaz et, kırmızı et veya balık yer alan yemek listemizde kullanılan sebze ve meyvelerin de mevsime uygun olmasına dikkat edilmekte ve mümkün oldukça organik, iyi tarım onayı almış gıdalar tercih edilmektedir. Ayrıca bahçemizde çocuklarımızın ekip biçmesi için ayrılan TAD organik bahçemizde yetiştirdiğimiz ürünler de aktif olarak kullanılmaktadır. Et ve süt ürünlerimiz okulumuzun anlaşmalı olduğu kalitesi kanıtlanmış firmalardan sağlanmaktadır. Mutfağımız endüstriyel ekipmanlarla donatılmıştır ve ailelerin görüp gezebileceği bir servis mutfağımız da yer almaktadır. Yemek servisimiz porselen tabaklarda yapılmaktadır. Mutfağımız ve personelimiz düzenli olarak denetlenmektedir. Okulumuzda bisküvi, kurabiye, kek, meyve suyu gibi hazır hiçbir atıştırmalık ürün yer almamakta, bu tür gıdalar aşçımız tarafından günlük olarak mutfağımızda hazırlanmaktadır.

Hijyen

    Atölye alanlarımız; geniş, güneş alan ve alerjik durumları engellemek, kontrol altına alabilmek adına halısız, ahşap veya lamine parke kaplıdır. TAD mutfağı, özel olarak tasarlanmış olup, yemek ve benzeri kokular dışarı çıkmamaktadır. Her Atölyenin kendi havalandırması mevcuttur. Atölyelerimizde ve okulumuzun diğer alanlarında kullanılan ürünlerin tamamı ahşap olup,

kimyasallarla renklendirilmemiştir. Okul binamızın ve materyallerimizin temizliği, eğitimli

personeller tarafından düzenli periyodlarla yapılmaktadır. Kullanılan temizlik malzemeleri,

çocuklarımızın sağlıklarını, olumsuz olarak etkilemeyecek ürünlerden seçilmiştir.

 

 Bilim kurulu ve sağlık bakanlığı önlemleri kurumumuzda uygulanmaktadır. Kurum içi hijyen ve temizlik ilkelerimiz uygulanmaktadır. Kurum içi dezenfeksiyon ekipmanlarımız ve tüm hijyen ekibi ilgili  eğitimleri ECZACIBAŞI ürün danışimanlarından alınmış olmakla birlikte MEB onaylı Hijyen- Sağlık Sertifikası bulunmaktadır.

AYLIK YEMEK LİSTELERİMİZ

Aylık yemek listemize buradan ulaşabilirsiniz.

KASIM

ARALIK

OCAK

ŞUBAT

MART

NİSAN