REHBERLİK BİRİMİ

Kurumumuzda görev yapmakta olan psikoloğumuz, çocuklara ve velilere yönelik çalışmalar düzenlemektedir.

 

Psikoloğumuz, her yaş grubundan çocuklarımızla rehberlik çalışmaları yapmaktadır. Sınır içi gözlemlerde bulunur ve ihtiyaç doğrultusunda çocukla bireysel çalışmalar ve grup çalışmaları gerçekleştirir.

 

Psikoloğumuz her çocuğun gelişimsel düzeyini Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE) aracılığıyla tespit eder. Ayrıca, çocukla birlikte gerçekleştirdiği görüşme teknikleri (resim çizme, kukla ve oyun evi vb.) ile çocuğu daha  yakından gözlemler ve yaptığı sınıf içi gözlemlerle çocuğun gelişimsel gereksinimlerinin neler olabileceği konusunda aileyi bilgilendirir.

Psikolog Bade Vardarlı 2009 yılında Ege Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 2010 yılında Berlin'deki Free University'de "European Master in Intercultural Education" programından mezun olmuştur. Lisans ve yüksek lisans eğitimi süresince üniversite hastanesinde, bir şirketin insan kaynakları departmanında, özel eğitim merkezinde, Berlinde Türk kökenli öğrenci ve aileleriyle çalışılan okul psikolojisi danışmanlık merkezinde (Kreuzberg Schulpsychologishes Beratungszentrum) staj yapmıştır. 2014 yılında Ege Üniversitesi'nde psikolojik danışmanlık alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Kadın danışma merkezlerinde psikolojik danışmanlık hizmeti, özel eğitim merkezinde aile görüşmelerini yürütmüştür, özel okullarda ve anaokullarında psikolog olarak çalışmıştır. 2019 yılında TAD Preschool Mavişehir, Anaokul'u bünyesinde anaokulu psikoloğu olarak okulumuz çocukları ve ailelerine destek olmaktadır.

BÜLTENLER VE MAKALELER

AYIN MAKALESİ

ANNE GEL! KORKUYORUM!!

Uzman Psikolog ve Aile Danılmanı Simge Tekin, TAD Preschool, Mavişehir, Şubat 2018

Aylık olarak yayınlanan bilgilendirme ve farkındalık yazıları ve seminerleri kurum psikoloğumuz ve pedagogumuz tarafınca hazırlanmaktadır.

 

                   -->    AYIN MAKALESİ ...

                   -->   AYIN SEMİNERİ...

Radyo Programını Dinlemek İçin...
Oryantasyon
Aralık Ayı Bülteni
Kabul - Ocak Ayı Bülteni
Sınır Yönetimi -
Şubat Ayı Bülteni
Çocuk ve Oyuncak -
Mart Ayı Bülteni
Ailede Oyun - Nisan Ayı Bülteni