1951'den beri gelen deneyimle,

TAD Preschool İngilizce bir okul atmosferi sunar.

Olmazsa olmazlarımız;

-Hizmet içi öğretmen eğitimi

-Bireysel öğrenme farklılıklarına uygun materyal geliştirme

-Aile danışmanlığı hizmeti

-Psikoloğun günlük gözlemleri eşliğinde  ilgi ve beceri  rehberliği

-Tüm dünya çocuklarını kucaklayan eğitim programı

-Farklı ülkelerden çocukların bulunduğu sınıflar

-Sağlıklı beslenme ve hijyen standartları

-Dil eğitiminde Avrupa çerçeve programı standartları ile 

TAD Preschool Mavişehir 8 farklı atölye uyguladığımız 5 sınıfımız ve 3 farklı bahçesinde eğitim sunmaktadır.

AMACIMIZ

   Amacımız, 65 yıllık birikimin getirdiği deneyim ve okul öncesi uzmanlığımız doğrultusunda; çocuklarımızdaki yetenekleri keşfetmek için uygun ortam, doğru program, yerinde ve zamanında takip ve yönlendirme ile zengin materyal kullanarak, özgür seçime ve yaratıcılığa teşvik eden,

 > Kendine ve çevresine saygılı, 

 > Sevmeyi bilen,

 > İnsana doğaya ve çevreye duyarlı,

 > Özgüveni yüksek,

 > Soru sorabilen,

 > Araştırabilen,

 > Kendi haklarını bilen ve savunabilen,

 > Doğru ya da yanlış kendi düşüncelerini ifade edebilen,

 > Kendi liderlik vasıflarını keşfeden ve kullanan,

 > Düzgün Türkçe konuşabilen,

 > İngilizce'ye anadil seviyesinde hâkim olup kendini rahatça ifade edebilen,

 > 3. ve 4. diller için alt yapısı sağlam olan,

 > İnsanları dış görünüşüne bakarak yargılamayan,

 > Empati kurabilen,

 > Saygının önemini ve değerini bilen,

 > Sevgi dolu,

 > Gülümsemeyi ilke edinen,

 > Sanatı ve sanatçıyı seven ve onların değerini bilen,

 > Yeri geldiğinde, teşekkür edebilen, özür dileyebilen,

 > Spor yapan,

 > En az bir müzik enstrümanı çalabilen,

 > Akademik anlamda donanımlı,

 > Ne istediğini bilen ve istediklerini gerçekleştirmek için planlama yapabilen,

 > Tüketim toplumunun önünü alacak, üretken ve iç dünyası zengin bireyler yetiştirmektir.

      Bu temel amacımız çerçevesindeki hedeflerimiz ise ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın Türkçeyi ve İngilizceyi düzgün kullanabilmesi, kendini ifade edebilmesi, sosyal ilişkiler kurabilmesi, paylaşmayı öğrenebilmesi, özel yeteneklerinin ortaya çıkarılarak geliştirilmesi ve sağlıklı bir biçimde ilköğretime geçişini sağlamaktır.

MAVİŞEHİR ŞUBEMİZ

    TAD Preschool Mavişehir çocukların bedensel, bilişsel ve sosyal gelişim süreçlerini dikkate alarak alanında profesyonel eğitmenler eşliğinde çalışmaktadır. Çocuk Gelişimi, Pedagoji, Dil Edebiyat ve Psikoloji branşlarında deneyimli kadromuz multidisipliner bir bakış açısıyla TAD Preschool Ankara ekibi ve dernek paydaşları ile eğitim programlarını geliştirmekte ve uygulamaktadır. Tüm eğitim kadromuz TAD Eğitim Akademisi tarafından da değerlendirilmiş olup kurum içi eğitimlere düzenli olarak katılım göstermektedir. TAD Preschool Mavişehir şubesi bir ÜçNesil Eğitim A.Ş firması iştirakidir.

    Bununla beraber, 7 grubumuz için her sınıfımızda İngilizce eğitim dilinin kullanımına hakim grup lideri ve çocuk gelişimi mezunu sınıf öğretmeni olmak üzere 15 eğitimcimiz bulunmaktadır. Kurum psikoloğumuz okulumuzda görev yapmakta, eğitim gözlemlerini çocukların gelişimsel değerlendirmelerini düzenli olarak takip etmekte ve değerli velilerimizle paylaşmaktadır. Hijyen eğitimlerini tamamlamış 3 hizmet grubu çalışanımız, 1 profesyonel aşçımız ve 3 idari görevlimiz bulunmaktadır.

İşletmecimiz

   Kurucumuz, 10 yıllık deneyimi ile Araştırma Projeleri Yönetimi Uzmanı olan Mühendis Bahar Yamaner, ulusal ve uluslarası Ar-Ge ekipleriyle, Sağlık ve İlaç Sektöründe özel firmalarda ve Sabancı Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Ege Üniversitesi gibi Teknoloji Bölgelerinde çalışmıştır. 2016 yılında ÜçNesil A.Ş kurucu ortağı olarak Tural ve Öndül aileleri ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanı olarak ilk iştirakleri olan TAD Preschool Mavişehir şubesinde kurucu müdür olarak sorumluluk almıştır.

Çocuk sağlığının ilgi alanı olduğunu keşfetmesi üzerine 2017 Kasım ayında Standford Üniversitesi'nden "Child Nutrition and Cooking" sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Bahar Yamaner evli ve iki kız çocuğu annesidir. Eğitim hayatı için en büyük motivasyon kaynağı kızları ve kızları gibi nicelerinin özgün eğitim alarak bağımsız bireyler olarak yetişmeleridir.

Eğitim Kadromuz

   Okul Müdürümüz Elif Ateş, ​12 yıllık öğretmenlik serüveninde devlet ve özel anaokulu tecrübelerini İstanbul ve İzmir'de farklı kurumlarda kazanmıştır, İdarecilik yaparken de ilgi alanı olan Akıl Zeka Oyunları alanında da aktif kalarak özellikle gelişimsel süreçlerinde çocuklara ve ailelere bizzat destek olmaktadır. 

 

Psikoloğumuz Selen Tasa psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Özel okullarda ve anaokulrında psikolog olarak çalışmıştır. 2021 yılında TAD Preschool Mavişehir, Anaokul'u bünyesinde anaokulu psikoloğu olarak okulumuz çocukları ve ailelerine destek olmaktadır.

    İngilice Eğitim Danışmanımız Sentetik Phonics ve Montessorie Eğitmeni Sibel Buluktimur, ​Kolej ve özel anaokulu tecrübelerini Londra, İstanbul ve İzmir'de farklı kurumlarda kazanmıştır. Kolej ve anaokullarında öğretmen ve eğitim danışmanı olarak olarak ulusal ve uluslarası kuruluşlarda görev yapmıştır. Sentetik Ses Tabanlı Eğitmen eğitimleri düzenleyerek nice öğretmenleri de yetiştirmektedir. Türkiye'de olduğu 2020 döneminde  kurum müdürlüğü yapmıştır.